Descriptions

Damping! Artık dergilerde, bloglarda “Partnerinizle odayı ısıtmak için denemeniz gereken 10 seks pozisyonu” gibi yazıları okumaya son! Devlet biz daha fazla bu konulara kafa yormayalım diye Türkiye’nin resmi cinsel pozisyonunu belirledi. Vatana millete hayırlı olsun. Artık rahat rahat uyuyabiliriz.

Fantazi Öyle Değil, Böyle Olur…
Nasıl başlık ama? Türkiye’deki Google aramalarında en üstte olması garanti. En çok bahsettiğimiz iki konu olması ne kadar komik değil mi? Üstelik bir arada olduklarında daha da komikler. Artık ne de olsa Anayasa Mahkemesi’nde yeni anayasa filan değil artık grup seks, eşcinsel ve lezbiyen ilişki, anal seks, oral seks gibi konular konuşuyorlar. Duymayan kalmasın, Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla oral, anal, grup, eşcinsel ve lezbiyen ilişkiler içeren görüntü, ses ve yazıları satan, depolayan ve bulunduranlara 4 yıla kadar hapis cezası verilmesine onay kararı verildi. Yıllardır Cosmopolitan Dergisi’nde seks ve ilişkiler üzerine yazı yazıyorum, böyle fantazi görmedim. “Otelde, uçakta, barda seks fantazileri kurun” diye yazdım ama Anayasa Mahkemesi aklımın ucuna gelmedi açıkçası.

sekspozisyonlari

Hangi Pozisyon Yargıtay’dan Geçebilir?
Şimdi aklımda yaman çelişkiler var. Mesela “Misyoner” pozisyonlu cinsel ilişki görüntüleri bulundurabiliyor muyuz? Sonuçta Orta Çağ zamanı Haçlıların kilise tarafından kural konularak yapabildikleri tek pozisyondur. Yani, Hristiyan pozisyonu olduğu için caiz midir? Ulemeya sorulmalı! Aklımdaki bir başka soru da “Ali Kırca Pozisyonu” da 4 yıl hapis cezası alınan ilişki biçimleri arasına giriyor mu? Şahin K. artık terörist ilan edilecek ve heyetlerle mi görüşecek? Bir de yabancı dilde “Doggy” diye geçen bir pozisyon vardır. Hani hiç duymamışsınızdır ya, erkeğin kadının arkasında yer aldığı seks pozisyonu… Acaba köpeklere referans verdiği için yakında yasaklanır mı? M.Ö 400’lü yıllarda Hindistan’da kitaplaştırılan ve “Zevk Kitabı” anlamına gelen Kama Sutra için devlet ne diyor acaba? 400’den fazla seks pozisyonu var orada. Hemen Akil Adamlar toplansın ve incelesinler. Bu konuya da çok geç olmadan açıklık getirmek gerekli kanımca. Ya da hepsini boş versinler, Twitter ve Facebook’ta yaptıkları gibi çeksinler fişi, “Tüm pozisyonlar yasak” desinler. Biz de birbirimize olumlu enerjilerimizi yollayarak seks yapalım bitsin bu çelişkiler ve soru işaretleri…

misyoner-antik

Haçlı Seferleri zamanında, kilise misyoner dışındaki tüm pozisyonları yasaklamıştı. Askerler işgal ettikleri yerlerde sadece bu pozisyonda sevişebiliyorlardı. Hal böyle olunca yıllar içerisinde en çok bildiğimiz pozisyonun ismi, “Misyoner Pozisyonu” olarak tarihe adını yazdırmıştır.

Çevir Kazı Yanmasın

Yasaklanan görüntüler arasında tecavüz fantazisi olmaması da manidar. Hak vermiyor değilim, ne de olsa tecavüz bizim toplumda artık kültürel bir aktivite haline geldi diyerek bu öneriyi kadük kabul ediyorum. Tamam, durdum. Daha fazla konuyu deşmeyeceğim. Nitekim traji komediden öteye götürmeyecek bizleri. Arkadaşlar, sevgili kardeşlerim, abilerim, ablalarım, Romalılar! Seks pozisyonları filan işin hikayesi gibi sanki? Onu bunu bilmem. Film çekmeyi, kendi reklamımızı yapmayı, hakkımızı aramayı, medeni olmayı filan Batı’dan öğrenemedik ama çok iyi öğrendiğimiz bir şey var o da “Spin Doctoring” diye tabir edilen gündem değiştirme tekniği. Yahu tüm ileri ülkelerde önce sanayi gelişir, örnek alınır. Bizde önce politika gelişiyor. Artı değer üretiminde son sıralarda, politikada önde gidip bayrak sallar durumdayız. Ne yapalım, bizde kimse ara işçi, teknik personel ya da sağ bek değil ki. Bizde herkes Başbakan herkes teknik direktör. Toplum delikanlı, her yiğitte bolca kan var ama kimsede iki bölgeye aynı anda gidecek yeterli kan yok. Bizimki de çoğunlukla kafamızda değil, bacaklarımızın arasında oluyor. Hal böyle olunca da işin ucu Winston Churchill’in sözüne çıkıyor. “Her toplum layık olduğu şekilde yönetilir.”

Clients

İndigo Dergisi

Info

Visit project