5 İLGİNÇ SEKS GERÇEĞİ

Washington Üniversitesi araştırmacıları William Masters ve Virginia Johnson 20 yıl boyunca süren bir seks araştırmasına imza atmışlar. SoHo OBGYN araştırma Enstitüsü’nden Dr. Eden Fromberg ve Naomi Wolf da bu araştırmaları tozlu raflardan çıkarıp Vagina: A New Biography kitabında bizlerle buluşturmuşlar. İşte detayları:

yapayisikzordogum

Yapay Işık Zor Doğum:

Eski dönemlerde kadınlarının doğurganlığının ay ışığından beslendiği iddia ediliyor. Bugün her tarafımızı çevrelemiş olan yapay ışıklar, televizyonlar ve diğer radyasyon kaynakları kadınlardaki doğurganlık oranını düşürüyor. Çözüm ise mümkün olduğunca karanlık olan bir odada uyumak.

yuksektopuklulular

Yüksek Topuklular Orgazmı Zorlaştırıyor:

Yüksek topuklu ayakkabı, iş dünyasındaki ve özel davetlerdeki kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biri. Evet, var bir bildikleri, topuklu ayakkabı kadınları oldukça seksi gösteriyor. Ancak duruşunu ve bacaklarını seksi göstermek için vücut formasyonunu değiştirirken aynı zamanda pelvik kaslara zarar vererek orgazmı zorlaştırıyor. Uzmanlar “Giymeyin” demiyor ancak sürekli kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyor.

sekssanatyaratici

Orgazm Yaratıcı Yapıyor:

Araştırmalar düzenli olarak tatmin edici orgazmlar yaşayan kadınların daha yaratıcı hale geldiklerini gösteriyor. Uzmanlar aynı zamanda yaratıcı olan kadınların da daha kolay orgazma ulaştıklarını belirtiyor. Yumurta mı tavuk, tavuk mu orgazm?

dogumkontrolhap

Doğum Kontrol Hapları Libido Düşmanı:

Bilindiği gibi doğum kontrol hapları vücuttaki hormon akışını yeniden düzenleyerek kadınlarda doğurganlığı geçici olarak durduruyor. Uzmanlar bu hormon odaklı ilaçların uzun vadede seks isteğini düşürdüğünü de söylüyorlar. Ayrıca bazı kadınların ise ilacı bıraktıktan sonra daha sert bir düşüş de yaşadıkları belirtiliyor. Libidonun yükselmesi için biraz sabırlı olmak lazım anlaşılan.

suzevk

Ne Kadar Su O Kadar Zevk:

Araştırmalar uzun süre susuz kalmanın orgazmı verimsizleştirdiğini gösteriyor. Vücudumuzun büyük bir bölümü su olduğu ve kaslar da sudan beslendiği için dehidrasyon, pelvik kasların hareketlerini kısıtlayarak orgazma ulaşmayı güçleştiriyor. Bunu engellemek için günlük su ihtiyacınızı karşılamanız yeterli. Kilonuzu 0,03 ile çarparak günde ihtiyacını olan su miktarını bulabilirsiniz. (Örnek: 50kg × 0,03 = 1,5litre)