Dünyanın En İlginç Hastalıkları

Sizinkisi en garip olanı mı sanıyorsunuz? Kiminizin imreneceği, kiminizin hayatına şükredeceği 5 hastalıkla tanışın.

surekliorgasm

1- SÜREKLİ ORGAZM HASTALIĞI

İlk okunduğunda hastalık gibi gelmiyor değil mi? Hatta orgazm olamama hastalığı daha korkutucu geliyor da olabilir. Fakat 24 yaşındaki Sarah Carmen için durum hiç de öyle değil. Sürekli tahrik olma sendromu (Permanent Sexual Arousal Syndrome) olan Carmen, günde ortalama 200 kez orgazm oluyor. Carmen bir süre sonra acı verici hale geldiğini ve sosyal ortamda bulunamadığını söylüyor.

teknolojialerjisi

2- TEKNOLOJİ ALERJİSİ

Bazılarımız telefonun, bilgisayarın bağımlısı, bazılarımız ise doğallığı öldürdüğünü düşünüyor. Cep telefonu ve mikrodalga fırın gibi teknolojik aletlerin yaydığı dalgalara maruz kaldığında vücudu 3 katı oranında şişen Debbie Bird için teknoloji bir tercih meselesi değil. Spa merkezi yöneticiliği yapan Bird, kendini elktromanyetik dalgalardan uzak tutmak için özel bir çaba sarfetmek zorunda.

sismanlamamahastalik

3 – ŞİŞMANLAMAMA HASTALIĞI

Kulağa ne kadar cazip geliyor değil mi? 12 yaşındayken bir gecede vücudundaki tüm yağları eriten ve normalden 6 kat daha fazla insülin tüketen 62 yaşındaki Perry için bu bir hastalık. Dilediği her şeyi yiyebilen ancak bir türlü kilo alamayan Perry, hayatı boyunca pek çok testten geçmek ve zayıflıktan kaynaklanan pek çok sağlık sorunuyla mücadele etmek zorunda kalmış. Garip ama bazen kilo alabilmek de bir meziyet…

olenekadargul

4- BAYILANA KADAR GÜLME HASTALIĞI

“Ölene kadar güldük” cümlesini kullanırken artık bir kere daha düşünün. Çünkü çatlyana kadar gülmek, 22 yaşındaki Kay Underwood için bir mecaz değil. Aniden öfkelenme, korkma ya da gülmeye başlama gibi durumlarda vücudu kendisini kapatıyor. Kasları bir anda işlevsizleşen ve bayılan Underwood bazen günde 40 kez böyle bir durumla karşı karşıya kalabiliyor.

sukorkusunda

5 – SU ALERJİSİ

Yıkanmayı, denize ya da havuza girmeyi sevmiyor musunuz? Belki de sulu şakalardan hoşlanmıyorsunuz. Ancak bunlar sizin bir aquafobik olduğunuz anlamına gelmiyor. 21 yaşındaki Ashleigh Morris, istemediği için değil, hastalığı izin vermediği için banyo yapamamıyor, havuza giremiyor hatta terleyemiyor. Derisi suyla temas ettiği anda kızarmaya başlayan Morris, sıcaklığı ve kaynağı ne olursa olsun su ile temas edemiyor. Yüzde 70 sudan oluşan bir canlı için oldukça zor bir hastalık.