ERKEK MENÜSÜ

Okuyanın cinsiyetinin bir önemi yok. İster kendiniz isterseniz partneriniz için kullanın. İşte cinsel performansı artıran bazı yiyecekler:

balliborek

Bal

Atalarımız da bunu keşfetmiş elbet. Balın verdiği enerjiyi kimse göz ardı edemez. İçerdiği boron mineralleri ile hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel içgüdüyü dengelemeye yardımcı oluyor. Ayrıca içerisinde bulunan B vitamini de testosteron üretimini, dolayısıyla cinsel gücü artırıyor.

İstridye

Bu kabuklu ve sevimli canlı, sadece inci bulabildiğimiz bir deniz mahsülü değil. İçerisinde bulunan çinko, sperm kalitesini ve cinsel performansı limitlerine çıkarıyor. Pek çok kabuklu için aynı şey geçerli olsa da istiridye bu konuda gerçek bir uzman.

Sarımsak

cikolataseksi

Elbette seks sırasında koku biraz ağır kaçabilir. Fakat kan akışını hızlandırması vücudun “tüm bölgelerine” giden kanalları ardında kadar açıyor. Yani düzenli olarak tüketildiğinde iktidarsızlığa kadar uzanan uzun bir yolda yardımınıza koşabiliyor.

Çikolata

Aslında olay çikolatada değil içerisinde bulunan kakaoda… Bu afrodizyak yiyecek, beyinde “Aşk kimyası” olarak bilinen PEA enzimi bakımından zengin olan çikolata, heyecan, cazibe ve mutluluğu artırıyor. İster önce, ister sırasında isterseniz de sonrasında…

Kuşkonmaz

17 yüzyıl İngiliz bitki bilimcisi Nicholas Culpepper’ın keşfettiği bu muzur biki, erkekte ve kadında tutkuyu ve cinsel isteği artıran özelliklere sahip. Bunun sebebi ise içinde bolca miktarda potasyum, lif, vitamin B6, vitamin A, ve C ve folik asit bulundurması.

Bunlar dışında uzun bir baharat listesi de mevcut: Özellikle Tarçın, kekik, nane ve zencefil cinsel gücü, sperm kalitesini artıran ve vücudu dinçleştiren baharatlar arasında en üst sıralarda yer alıyor.

Yayınlandığı Yer: Cosmopolitan Türkiye