İlk Buluşmada Dizginleri Almanın 5 Kuralı

Dijital dünyadan gerçek dünyaya geçmeye karar verdiniz. Hatta tarih belirlendi, yer seçildi ve saatler randevu zamanını gösteriyor. Dijital dünya gibi gerçek dünyada da cepte durması gereken birkaç kural var. Erkeklerin formülü basit. Nasıl Aşık Olduğumuzun Gizli Psikolojisi kitabının yazarı Dr. Paul Dobransky bu kimya formülünü herkesin anlayacağı dille anlatıyor. İşte alet çantasında bulunması gereken bilgilerden bazıları…

ilkbulusmadadizginler

1- Devamı olabilecek bir buluşma yeri belirleyin:

Eğer tüm gün boyunca sürebileceğine inandığınız bir buluşmaya gidiyorsanız o zaman sabah kahvaltısından akşam yemeği sonrası birkaç kadehe kadar geniş bir menüye sahip bir yere gitmeniz faydalı olacaktır. Elbette bunu siz seçmeyin, erkeğin seçmesini sağlayın. Siz sadece sözüm ona “Tavsiyelerde” bulunabilirsiniz. Ne olacağı belli olmaz. Belki de zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Sohbetin en heyecanlı yerindeyken “Efendim birazdan kapatıyoruz son bir siparişiniz var mı?” sorusuyla karşı karşıya kalmak bir erkek için tüm gidişatın hızını kesip, konsantrasyonu bozabilir.

 asirisuslu

2- Baloya değil, buluşmaya gider gibi gidin

Buluşmaya karar verdiğiniz yer elbette önemli. İlk buluşmayı da “Smokin zorunlu” bir yerde gerçekleştiriyorsanız hafif yüksekten uçuyor olduğunuz anlamına gelebilir. Üstelik karşı tarafı korkutabilir. Daha günlük ama şık olan kıyafetlerinizle gidebileceğiniz bir yere gidin. Bu, eşorfmanlarınızı giyip koşuya çıkar gibi gitmeniz anlamına gelmiyor. Ancak buluşmanın sonrasında şampanya içilip havyar yenilen ve sonrasında salon dansı yapacağınız bir kıyafeti de tercih etmemelisiniz. İlk buluşmada dengeli seçimler her zaman kazanır.

beyazatli

3- Bizi şövalye olmaya zorlayın

Bir erkek ne kadar soğuk ve ilgisiz durursa dursun içgüdüsel olarak kadınını korumak ister. İçinde bulunduğumuz yüzyılın hiçbir önemi yok. Bu bize atalarımızdan kalan bir miras. Erkek, farkında olsa da olmasa da kadını için sandalyeyi çekmek, kapıyı açmak, onun yerine sipariş vermek ve onu mutlu etmek ister. Bunu sadece karşısındaki kadın için değil, kendisi için yapar. Çünkü bir kadını mutlu etmek erkeğin kana hızlı karışan özgüven hapı alması gibidir. Sizin için bir şeylere karar vermesine izin verin. Hatta daha da ileri götürüp kapının önüne geldiğinizde açmasını bekleyebilirsiniz. Sadece dönüp onun yüzüne bakmanız yeterli. İçeceklerinizi ya da yemeği sipariş ederken size sormasını bekleyin. Garsonla iletişime geçmesine izin verin. Sizin için küçük ancak erkekler için büyük adımlar bunlar.

hediyepaketiol

4- Onun için gerçek bir ödül haline gelin

Yeterli özgüven ve testosterona sahip bir erkek rekabete bayılır. Bu onu teşvik ve tahrik eder. Bu yüzden olabildiğince parlayabileceğiniz bir etkinliğe gidebilirsiniz. Mesela karaoke gibi yeteneğinizi sergileyebileceğiniz ya da insanların sizi tanıdığı bir mekan bunlar için en uygun yerlerdir. Buluşmanın ilerleyen aşamalarında etrafınızdaki başka insanların da size hayranlık duymasını sağlarsanız o zaman zor bir av haline gelirsiniz. Eğer avcı da yeterli güvene ve yeteneklere sahipse sizi avlamak için tüm hünerlerini sergileyecektir. Buradan sonra arkanıza yaslanıp sizi nasıl etkilemeye çalıştığını seyretmeye koyulabilirsiniz.

telefonlarcepte

5- Telefonlar cepte kalsın

2014 yılında yaşayan ve cep telefonu sahibi olan bir insane günde ortalama 114 kere telefonunu kontrol ediyor. Şaka gibi bir rakam değil mi? Hatta, “Hadi canım ben o kadar bakmıyorum” dedirtiyor insana. Bir gün saymanızı tavsiye ederim. Bizim için sadece saniyeler süren bir eylem ancak karşıdaki için tam bir moral bozukluğu. Biz erkekleri uzun uzun konuşturmak zaten zor. Bir de konuşmaya başladığımızda karşımızda gözlerimizin içerisine bakmayan biri olduğunda “Zor” kavramı “İmkansız”a dönüşüyor. Buluşma bittiğinde ise elde var sıfır! Siz karşınızdakinin konuşmalarını dikkatli dinlerseniz o da eğer odağı sizdeyse aynı vücut dilini size karşı kullanacaktır. Aynısını karşınızdaki yapıyorsa, “Bırak şimdi internet dünyası birkaç saat sensiz idare edebilir” diyerek kontrolü ele alabilirsiniz.