SEKS HAKKINDA İLGİNÇ ARAŞTIRMALAR – 2

Daha güçlü karın kası, daha kolay orgazm…

karinkaslicift

Indiana Üniversitesi’nde, 2010 yılında yapılan araştırmaya göre kuvvetli karın kaslarına sahip olan kadınlar daha kolay orgazma ulaşabiliyor. Araştırmayı yürütenlerden Debby Herbenick, “Orgazmla en çok ilişkili kas grubu karın kaslarıdır. Bu bölgeyi geliştirmek için karın kası antrenmanları, halata tırmanma ya da bisiklete binme gibi egzersizleri yapabilirsiniz” diyor. “Bu araştırma bize orgazmın sadece seksle ilgili bir olgu değil, aynı zamanda kas gruplarının etkinliğiyle ilgili bir süreç olduğunu da gösterdi.”

Toplam 450 kadın üzerinde yürütülen araştırmada, kadınların %51.4’ü 90 gün boyunca karın egzersizi yapmalarının ardından daha etkili orgazm yaşadıklarını kaydettiler. Araştırmaya katılan kadınlar karın kası egzersizleri, yoga, bisiklet, koşu ve hızlı yürüme sırasında orgazm sırasında çalışan kas gruplarının çalıştığını hissettiklerini de eklediler.

Vücudun birbirine bağlı karın kaslarının bulunduğu ön kısma İngilizce’de “Core”, yani merkez bölgesi deniyor. Araştırmayı yürütenler de orgazmın karın kaslarıyla teşvik edilmesine “Coreorgazm”, yani “Merkez Orgazm” adını veriyor. Kısacası daha kuvvetli karın kaslarına sahipseniz , vücudunuz da orgazm olmaya o kadar yatkın oluyor.

Yayınlandığı Yer: Cosmopolitan Dergisi